ÜRÜNLERİMİZ

 

                                                       ÜRÜNLERİMİZ HAKKINDA GENEL OLARAK BİLİNMESİ GEREKENLER: 

          FORMeasy Korseleri ; vücudun değişik bölgelerinde çeşitli nedenlerle oluşmuş sarkma, selülit, yağ stoğu, gevşek doku ve şekil bozukluklarının etkilerini azaltarak hem fiziki hemde psikolojik etkilerini gidermeye yardımcı olması amacıyla tasarlanmıştır. Tabiki mucizevi bir dokunuşla tüm problemleri giderdiğini iddia etmiyoruz. Bu ürünleri giyen kullanıcılarımız şunu bilmeli ki; günlük hareketlerini kısıtlamadan, psikolojik olarak kendilerini iyi hissederek, doğum, diyet ve rejim sonrası sarkmalardan kurtulmak isteyenlerin öncelikle bu mücadelede kararlı olmalı ve bu kıyafetleri destekleyici bir unsur olarak görmeliler.

          FORMeasy korselerin örülmesinde kullanılan ipliklerin mikrop ve bakteri üreme düzeyleri pamuk ipliği ve polyester ipliklere nazaran çok daha düşüktür. Bu nedenle hijyen bölgelerinde bakteri oluşma düzeyi daha sağlıklıdır. -Yüksek flamentli naylon ipliklerle örülen giysiler özel bir işleme tabi tutulmadıysa soğuktan korunma amaçlı giysiler olmazlar. FORMeasy korseler giyildiğinde klima etkisi yaparak hem vücudu serin tutarlar hem de vücudun rahat nefes almazını sağlarlar. Bu yüzden soğuk havalarda korsenin altına pamuklu bir kıyafet giyilmesi önerilir.

          Ürünlerin Bel kısımlarının giyildiğinde aşağı doğru kaymaması için bel içlerine silikon bir bant uygulanmaktadır. Maliyeti çok yüksek olmasına rağmen uluslararası denetleme kuruluşlarınca onaylanmış vücut yüzeylerinde sağlıklı olarak kullanılabilen silikon maddesini üretimlerimizde kullanmaktayız. Bu silikon yüzey ürünün aşağıya doğru sık sık kaymasını önlemekte, eğer çok özel bir cilt hassasiyeti yoksa dermatolojik olarak ta herhangi bir zararı olmamaktadır.

          FORMeasy korseler son teknoloji özel örgü makinalarında üretilmekte ve vücudun olması gereken kavislerine göre doku oluşturmaktadır. Push-Up özelliği diye adlandırılan teknik ile kalçalar doğru forma getirilerek olması gereken görüntüye kavuşmaktadır. Örme sonrası sadece ürünün ağ kısmı dikilirken konfeksiyon uygulanmaktadır. Ağ dikişleri kullanım esnasında patlama ya da yırtılma olmaması için iki kat dikilmektedir. Paça bitimleri makina tarafından katlandığı için dışarıdan iz yapma etkisi daha azdır.

          FORMeasy korseleri tıbbi bir ürün değildir. Ancak ürünlerimiz selülit ile mücadelede, doğum sonrası sezaryan dikişlerinin desteklenmesinde, dik oturma alışkanlığı kazandırmada, kan dolaşımının hızlanmasında ve acıkmayı geciktirme konusunda etkili ve de destekleyici olmaktadır.

          ÜRÜNLERİMİZİN GENEL OLARAK KULLANIM ALANLARI

          a-)SELİLÜT İLE MÜCADELE:
Hormonal nedenlerle, soyaçekim nedeniyle, dolaşım bozukluğu vb nedeniyle oluşan selilüt ile çeşitli mücadele yolları mevcuttur(masaj, tuz diyeti, diyet ve egzersiz vs. gibi). Tüm bu yapılan çalışmalarda FORMeasy Korse destekleyici yardımcı bir faktördür. Gün boyu selilüt oluşan bölgelere yapacağı baskı ve sıkıştırma etkisi selilüt oluşmasını önleme açısından da yardımcı olmaktadır.

          b-)DOĞUM SONRASI KULLANIM
Sezaryan ile doğum yapan bayanların, en çok şikayetlerinden biri olan doğum sonrası karın bölgesi sarkması ve doğum sonrası dikişlerin vermiş olduğu rahatsızlık kaçınılmaz sorunların başında gelmektedir, Vucüdun tekrar toparlanma sürecinde etkili bir yol olarak görünen FORMeasy korseler doğru seçim yapılarak ve doğru kullanıldığı taktirde bayanların bu süreci kolayca atlatmasına yardımcı olmaktadır. Doğum sonrası kilolarınızdan kurtulmak ve dikiş izlerinin hızlı kapanması ve haraket esnasında dikişlerin zarar görmemesi için ideal bir seçim olan FORMeasy korseleri doktorunuza ürünümüzü gösterip onayını aldıktan sonra kullanabilirsiniz

          c-)DİK DURUŞ ALIŞKANLIĞI KAZANDIRMA
İnsanlarda omurga sağlığı aslında göz ardı edilmekte, oturma bozukluklar hatta duruş bozuklukları omurganın zamanla eğilmesine ve sinir sıkışmalarına hatta bel fıtıklarına sebep olmaktadır. Bunun sonucu da bel ağrıları günlük yaşantınızı çekilmez hale getirmektedir. Korse kullanımı omurgaya ilave destek oluşturup dik durmaya ve otururken dik oturmaya teşvik eder. Zamanla da bu artık alışkanlık haline dönüşür.

          d-)ACIKMAYI GECİKTİRME
Mideye yapılan baskı ise hem acıkmayı geciktirmekte hem de yemek yerken çabuk doyma sağlamaktadır. Genişleyen mide daha çok yemek yeme isteği uyandırır. Doyma noktası da buna bağlı olarak aşırı yemek yemeyi tetikleyebilir. FORMeasy korseleri giyildiğinde hem çamaşır görevi görmekte hem de mideye etki etmektedir.

          e-)KAN DOLAŞIMINI HIZLANDIRMADA
FORMeasy korseleri ile vücudunuzda kan dolaşımı hızlanacağı için kalp sağlığı açısından da faydalar görülebilir. Öncelikle kendinizi iyi hissettirecek ve özgüveninizi de artıracaktır. Giyemediğiniz etekleri, bluzları, elbiseleri veya pantolonları giyebilmeye başladığınızda oluşacak özgüven, sizi spor ve diyet için daha da cesaretlendirecektir.

           NASIL KULLANILIR?

           Giyme ve çıkarmada kolaylık sağlaması için silikon kısmı tene değmeyecek şekilde dışa doğru katlayıp yukarı doğru çekiniz.

           Vücuttan kaymaması için silikon kısmın vücuda doğrudan temas etmesi gerekmektedir

           Aralıksız olarak 12 saatten fazla kullanılması sakıncalı olabilir.

           Yıkama talimatına mutlaka uyulması gerek. İçerisinde bulunan esnek ipliklerin yüksek ve uzun süreli sıcaklıklara ve de kimyasallara maruz kalması toparlama etkisini azaltabilir. Sadece sabun kullanılarak 30 derecede elde yıkanması ve sıkmadan serbest kurutulması tavsiye olunur.

           Maksimum fayda sağlamak için beden seçimi çok önemli. Doğru beden seçilmediği zaman rahatsız edici olabilir. Bizim tavsiyemiz ilk kullanıldığında her zaman kendi bedeninizin ölçüsünü tercih ediniz. Yaklaşık olarak en az 3 hafta boyunca hergün kullanmaya çalışınız, bu süre sonunda gerçek etkisini daha iyi fark edeceksiniz. İkinci periyotta bir beden küçük boyunu rahatlıkla kullanabilirsiniz.

            ÖNEMLİ UYARI: Sağlığı nedeniyle sıkı kıyafetleri giymemesi gerekenler, alerjik hastalıkları olanlar kullandığında yada uzun süre hiç çıkarmadan giyildiğinde oluşacak zararlardan firmamız sorumlu değildir.